اینتر کولر کامیون

اینتر کولر از آن دسته تکنولوژی هایی است که امروزه تقریبا به عضوی جداناپذیر از سیستم های توربوشارژر کامیون ها  تبدیل شده است.هنگامی که توربوشارژر هوا را فشرده می نماید.در اثر افزایش فشار، دمای ان نیز افزایش می یابد.افزایش دمای هوا نیز باعثانبساط آن و کاهش مقدار اکسیژن موجود در یک حجم مشخص می گردد.بنابر این لازم است که از گرم شدن هوا جلوگیری به عمل اید.برای این منظور از این واحد خنک کننده به نام اینتر کولر استفاده می شود که در جلوی رادیاتور نصب می گردد.

اینتر کولرهای نسب شده بر روی کامیون های فاو یک مبدل حرارتی می باشد که هوای خارج شده از توربوشارژر قبل از ورود به سیلندر از داخل آن عبور نموده و خنک کاری می شود.خنک کاری هوای فشرده قبل از ورود به سیلندر تا حد زیادی می تواند باعث افزایش راندمان موتورکامیون ، کاهش مصرف سوخت و کم شدن میزان الایندگی گازهای اگزوز شود.

اینتر کولر استانه انفجار را به واسطه شارژ هوای خنک تر بالا برده و این بدین  معنااست که میتوان برای کارایی بیشتر احتراق، احتراق بیشتری  را اهمال کرد.

مزیت های اینتر کولر کامیون

مزیت های مهمی اینتر کولر های تعبیه شده بر روی موتور کامیون فاو وجود دارد که باعث شده طرفدارن بیشتری را به خود جلب کند. مهم ترین مزیت اینتر کولر کامیون این است که اینتر کولر آستانه انفجار را به واسطه شارژ هوا یا خنک تر کردن موتور بالا برده و این بدین معناست که میتوان برای کارایی بیشتر احتراق بیشتر را عمل کردو یا سوخت با اکتان کتر را قبل از به وجود امدن انفجار وارد موتور کنید.

این خصوصیات اینتر کولر های را بسیار مناسب برای موتور هایی کرده است که میتوانند مسافت زیادی را بدون سوخت گیری طی کنند همچنین هوای خنک تر به موتور اجازه می دهدتا به طور جزیی سرد کارکند و احتمال گرم شدن بیش از حد را کاهش دهد همچنین اینتر کولر موتور را قادر می سازدتا توان بیشتری تولید کندچرا که هوای متراکم تری به اتاق احتراق موتور وارد می شود.

شرکت سیبا موتور با ارائه کامیون های خود با قابلیت های بالا ذر حمل بار و موتورهای قدرتمند و مجهز به توربوشارژ و اینتر کولر توانسته سهم بالایی از فروش بازار خودروهای سنگین داخلی را به خود اختصاص دهد.

برای اطلاع از محصولات فاو و فروش اقساطی کامیون فاو با مشاوران وب سایت تماس حاصل فرمایید.