عملکرد توربوشارژر کامیون

نخستین استفاده از سیستم چرخوران به  اواخر قرن 19 باز میگردد.در سال 1885 گوتلیپ دایملر مهندس آلمان ایده ای مبنی بر استفاده از یک پمپ مکانیکی برای تزریق هوا به پیشرانه های احتراق داخلی داشت.اما اختراع توربوشارژر به شکلی که امروز می شناسیم توسط آلفرد بوشی اختراع شد.سال های زیادی طول کشید تا این سیستم بتواند به صورت عمده و عملی مورد استفاده قرار گیرد.در سال 1918 یکی از مهندسان شرکت جنرال الکتریک به نام لیبرتی دارا ی27 لیتر حجم بود و برای اسفاده در تانک و هواپیماهای  جنگ جهانی اول طراحی شده بود.نتایج آزمایش های انجام شده اولیه نشان داد که پیشرانه توربوشارژردار در ارتفاع بالا افت بسیار کمتری نسبت به پیشرانه های اتمسفریک یا تنفس طبیعی دارند.

شرکت فاو که یکی از مطرح ترین برندهای ساخت انواع خودورهای تجاری و انواع کامیون در جهان می باشد با بهره گیری موتورهایی مجهز به توربوشارژر و اینتر کولر در تمام زمینه های کیفیت موفق عمل کندکه دیر زیر به نحوه عملکرد توربوشارژر اشراه شده است.

نحوه عملکرد توربوشارژر کامیون فاو

توربوشارژر کامیون یک توربینی است که هوا را فشرده می کند و به داخل محفظه ی احتراق می فرستند.توربوشارژر یکی از سیستم اگزوز محور است که توان خروجی موتور را افزایش می دهد. در توربوشارژرهای کامیون فاو یک جفت توربین وجود دارد که بر روی یک شفت مشترک نصب شده اند که یکی از انها که توربو نامیده می شود به اگزوز منتقل می شود، در حالی که دیگری که کمپرسور نام دارد که به دریچه ورودی متصل است.گازهای خروجی از اگزوز کامیون باعث چرخیدن توربین می شود که آن باعث می شودکمپرسور بچرخد.کمپرسور هوا را به داخل موتور هدایت می کندهوای بیشتری که وارد موتور می شود همراه با حجم بیشتر سوخت قدرت خروجی موتور را افزایش می دهد.

از زمانی که استانداردهای مربوط به الودگی هوای محیط زیست افزایش یافته است بسیاری از خودروسازان از جمله شرکت فاو  از موتورهای کوچک به همراه توربوشارژر به جای موتور های بزرگ استفاده می کنند که تمام محصولات سیبا موتور به این ویژگی مجهز شده اند.

بیشتر کامیون های فاو از توربوشارژر استفاده می کنند.توربوشارژر کامیون فاو در دور موتور، موتورهای پایین نیز خوب عمل می کنند.موتور های دیزلی زمانی که با توربوشارژر ترکیب می شوند بهره وری سوخت نسبت به موتوربنزینی با توربوشارژر بیشتر می شود.

نکته قابل ذکر قبل از تصمیم به نصب توربوشارژ اگر چه این قطعه مکانیکی راندمان موتور ماشین های سبک و سنگین را بالا می برد.افزایش قدرتی و سرعتی موتور ماشین ، بهینه سازی مصرف سوخت و راندمان ، صدای زیبای تولیدی در هنگام کار توربوشارژ.

توربوشارژر نیروی مورد نیاز خودرو را از گازهای خروجی اگزوز تامین می کند.مزیت سوپرشارژرها در این است که چون مستقیما به میل لنگ متصل هستند.دیگر تاخیری در عملکرد آنها وجو ندارد و از ابتدای گاز دادن راننده وارد عمل می شوند.امام توربوشارژرها بتوانند کارخود را انجام دهند.در کامیون های باری و کامیونت فاو  به دلیل افزایش قدرت در این ماشین ها استفاده می شود.

می دانید در یک پیشرانه ی تنفس طبیعی هنگامی که پیشرانه در حال مکش هوا  است تنها نیرویی که هوا را به داخل سیلندر می کشاند فشار اتمسفر است  توربوشارژر ها با اعمال نیروی اضافی به هوای ورودی و پمپ کردن هوای ورودی و پمپ کردن هوای فشرده به داخل محفظه ی احتراق، سبب ورود اکسیژن بیشتری به سلندر می شوند و پیستون در یک کور س خود می تواند اکسیزن بی

شتری به داخل سیلندر مکش کند و مسلم است که اکسیژن بیشتر به معنای احتراقی کامل تر و  قدرتمند تر است.همین عامل  سببب افزاتیش قدرت پیشرانه های توربوشارژر دارا است.

به کاربردن توربوشارژر کامیون های فاو باعث شده که علاقه مندانی زیادی را به خود جلب کندو به فروش بالایی در بازار خودرویی دست یابد علاقه مندان که کامیونت باری میتوانند برای اطلاع از محصولات سیبا موتور بر روی لینک کلیک کنند.